Болоня отскубна три точки от "биковете"

Отборът на Болоня победи Торино с 2:0 в среща от 21-ия кръг на Серия "А". В герой на мача се превърна Блерим Джемайли, който попари бившия си тим с две точни попадения. Халфът игра за "биковете" в края на миналото десетилетие.

В състава на Синиша Михайлович имаше една голяма липса, която в крайна сметка се отрази на представянето на Торо. Нямаше го звездата Андреа Белоти, който бе наказан за срещата с "рособлу". На негово място се появи Лукас, който обаче не демонстрира точен мерник. От другата страна Роберто Донадони нареди своите в схема 4-3-3, а ролята на централен нападател бе отредена за Матия Дестро.

Джемайли откри резултата в 43-ата минута, когато се разписа отблизо във вратата на Джо Харт. В края на второто полувреме швейцарецът повтори "упражнението", този път с диагонален изстрел - 2:0. Статистиката показва, че това е първи случай, в който Блерим завършва с два гола двубой в Серия "А". Явно на играча на Болоня му върви срещу Торо - той има хеттрик срещу "биковете" с фланелката на Наполи през 2013 г.