В мач с три дузпи Дунав разби шестия в Украйна

Хитът в Първа професионална лига Дунав (Русе) започна впечатляващо представянето си в контролите по време на зимната пауза. Шестият в родния елит разби с 5:1 шестия в Украйна – Ворскла (Полтава), в турския курорт Чолакли, Анталия.

Капитанът Диян Димов откри резултата в 16-ата минута от дузпа. Две по-късно Владимир Чеснаков от състава на украинците си отбеляза автогол. Васил Шопов направи 3:0 в 28-ата минута и при този резултат дойде почивката.

Дегтяров намали от дузпа в 51-ата минута, преди в 58-ата новото попълнение на дунавци Бирсент Карагарен да дебютира неофициално с попадение за 4:1. Крайното 5:1 оформи Мирослав Будинов с третата дузпа в мача.