Новите треньори в Бундеслигата си стиснаха ръцете без гол (видео)

Отборите на Дармщат 98 и Борусия (Мьонхенгладбах) не успяха да си вкарат гол в мача помежду си от 17-ия кръг на Бундеслигата и двубоят завърши 0:0. И двата тима бяха с нови треньори от началото на годината - Торстен Фрингс за домакините и Дитер Хекинг за гостите, но нито един от тях не започна по най-добрия възможен начин кариерата си в новия си клуб.

Въпреки нулите на таблото двата тима изиграха отворен мач, като имаха по няколко положения за гол. През първата част Борусия бе по-активният тим на терена, като още в началото Рафаел и Йонас Хофман имаха две добри възможности за гол, но пропуснаха. Постепенно домакините се съвзеха и отговориха с удар с глава на Марсел Хелер, който обаче също не бе точен.

През втората част последваха още няколко опасности пред двете врати, които обаче също не бяха завършени успешно. Най-чистото бе в полза на домакините, след като при един корнер Айтач Сулу бе оставен непокрит, но не съумя да донесе победата на Дармщат.

По този начин двата тима, до голяма степен логично, поделиха точките без да си вкарат гол. Така трудните времена за Дармщат и Борусия продължават. Първите остават на дъното на класирането с едва девет точки, докато Гладбах е на 14-а позиция със 17, което е само на четири от плейофа за спасение и на пет от директното изпадане.