Еспаньол задълбочи кризата в Гранада (видео)

Отборът на Еспаньол надделя с 3:1 над Гранада в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Хосе Антонио Рейес (10), Пабло Пиати (32) и Марк Рка (48) зарадваха публиката на "RCD Stadium". Андреас Перейра отбеляза за андалуския тим в 23-ата. "Бяло-сините" са в средата на класирането, а южняците остават в зоната на изпадащите.

Домакините стигнаха до ранен гол в десетата минута. Хосе Антонио Рейес реализира със страхотен фалцов изстрел, оплитайки топката в мрежата на далечния ъгъл. Гостите от "Лос Карменес" изравниха в 23-ата минута. Андреас Перейра отбеляза прекрасен гол от пряк свободен удар, пускайки топката под стената. По-добрата игра на "папагалчетата" донесе втори гол във вратата на Гийермо Очоя. В 32-ата Хосе Хурадо изведе Пабло Пиати и той отбеляза с техничен изстрел.

В началото на втората част каталунците вкараха ново попадение. Марк Рока реализира по идентичен начин с Рейес. До края на двубоя гостите нямаха сили за обрат, а Еспаньол играеше спокойно и без напрежение.