Сепи спаси мачбол и изхвърли Кирьос от Australian Open

Италианецът Андреас Сепи разочарова домакините, като направи обрат от 0:2 сета срещу голямата надежда за силно представяне на австралийците в Мелбърн. В мач от втория кръг на Australian Open Сепи надделя над поставения под №14 Ник Кирьос с 1:6, 6:7 (1), 6:4, 6:2, 10:8. В третия кръг Сепи ще играе с белгиеца Стив Дарси, който надигра аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 6:3, 2:6, 6:4.

Сепи сервираше за победата при 6:5 в петия сет, но допусна пробив и малко след това, при 8:7 за Кирьос, италианецът трябваше да спасява мачбол (30:40). Австралиецът изигра много пасивно точката и отстъпи изцяло инициативата на съперника си, който пък не трепна и с блестящ завършващ удар по правата отрази мачбола. След това Сепи се пребори за подаването си, а малко по-късно самият той се възползва от колебливостта на Кирьос и сложи точка на спора в 18-ия гейм на петия сет.

От турнира отпадна и полуфиналистът от 2010 година Марин Чилич (Хърватия), поставен под №7 в схемата. Шампионът на US Open 2014 загуби от британеца Даниел Еванс с 6:3, 5:7, 3:6, 3:6.

Поставеният под №23 американец Джак Сок преодоля втория кръг след победа с 6:3, 6:4, 6:4 срещу руснака Карен Качанов, но друг поставен представител на САЩ - Джон Иснър (№19), отпадна. Той загуби петсетовия маратон с Миша Зверев (Германия) със 7:6 (4), 7:6 (4), 4:6, 6:7 (7), 7:9.

Петсетова победа записа и №29 Виктор Троицки. Сърбинът прекърши италианеца Паоло Лоренци с 6:3, 1:6, 7:6 (3), 3:6, 6:3.