Бернардески прати "виолетовите" на четвъртфинал

Тимът на Фиорентина се класира доста драматично на четвъртфинал за Купата на Италия. "Волетовите" надвиха с 1:0 Киево на "Артемио Франки" след попадение в последните секунди на срещата от дузпа. Точен бе Федерико Бернардески, който бе фаулиран от Масимо Гоби в наказателното поле. Така играчите на Пауло Соуса ще играят с Наполи в следващата фаза.

В 45-ата минута Иван Радованович от "летящите магаренца" бе изгонен за два жълти картона, а Бернардески удари гредата от фаул. През втората част Мауро Сарате от домакините също бе изгонен в 71-ата минута.