Португалия 0:0 Словения

Годината за Чарли Остин приключи

Голмайсторът на Саутхaмптън Чарли Остин ще пропусне поне две седмици от сезона заради контузия. Нападателят получи разтежение в задната част на бедрото и напусна принудително терена в 79-ата минута при вчерашното 1:1 срещу гостуващия Хъдърсфийлд във Висшата лига.

Преди това в 24-ата минута Остин беше извел домакините напред с петия гол в последните си седем мача от шампионата, но след малко повече от час игра гостите се добраха да изравняването чрез Лоран Депоатр.

"Светците" нямат победа в последните си шест мача, а със само един успех в десет срещи от първенството и с актив от 19 точки е 13-и в класирането, но само на 3 точки над зоната на изпадащите. Контузията на Остън означава, че той със сигурност ще пропусне тежките гостувания на Тотнъм и Манчестър Юнайтед през следващата седмица, както и домакинството на Кристъл Палас на 2 януари.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!