Смъртоносен Хари Кейн с рекорден хеттрик (видео)

Хари Кейн изигра поредния си изключителен мач. 24-годишният нападател реализира хеттрик и донесе победата на Тотнъм с 3:0 при гостуването на Бърнли. Английският национал вече има 36 гола във Висшата, отбелязани през 2017 г., което го изравни с Алън Шиърър по попадения в рамките на една година.  - нещо, което той постигна през 1995 г. Той може и да подобри рекорда, тъй като до края на годината лондончани имат още един мач - домакинство на Саутхамптън. Лидерът на "шпорите" има 15 попадения в първенството през този сезон, като е лидер при голмайсторите заедно с Мохамед Салах от Ливърпул

Кейн откри резултата от дузпа в седмата минута, а след това подсигури успеха на Тотнъм с две попадения през второто полувреме. Победата изкачи Тотнъм на пето място, като тимът има 34 точки, колкото има и шестия Арсенал. Бърнли, който се представя фантастично от началото на сезона, е седми с актив от 32 точки.

Двубоят обаче можеше и да се развие различно. Деле Али, който преди седмица имаше уникален късмет да се размине с червен картон, след като опита да счупи глезена на Кевин Де Бройне, пак направи грубо нарушение. Още в четвъртата минута на срещата той влезе изключително остро в краката на Чарли Тейлър. Нарушението не бе толкова грубо като това в мача с Ман Сити, но бе доста рисковано и щабът на Бърнли имаше претенции за червен картон.

Али бе декориран в жълто, а три минути по-късно изработи дузпа за отбора си. Той търсеше нарушението и падна лесно, но имаше съприкосновение между него и Кевин Лонг. Кейн бе точен от бялата точка, а попадението обърка плановете на домакините, които разчитат на добрата си защита. Бърнли няма победа в 46 мача от Висшата лига под ръководството на Шон Дайч, когато първи допусне гол.

Тотнъм имаше сериозно преимущество през първото полувреме и пропусна да увеличи аванса си преди почивката. През второто полувреме домакините имаха своите моменти преди втория гол на Кейн, който сложи край на интригата.