Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Уелбек прати Арсенал на полуфинал след скучно лондонско дерби

Отборът на Арсенал се класира за 1/2-финал в турнира за Купата на Лигата в Англия. "Артилеристите" победиха с минималното 1:0 Уест Хам в доста скучно лондонско дерби на "Емиратс". И двата тима бяха направили доста промени в стартовите си състави и това се отрази на качеството на играта. Положенията пред двете врати почти липсваха, но все пак домакините постигнаха своето в 42-ата минута, когато Дани Уелбек успя да се разпише и това се оказа и победното попадение за неговия тим.

Мениджърът на домакините Арсен Венгер бе дал почивка на някои от основните си играчи. В атака той заложи на триото Тио Уолкот, Оливие Жиру и Дани Уелбек. В средата на терена пък играта градяха Мохамед Елнени, Франсис Коклен и Джоузеф Уилок.

В състава на  "Чуковете" също имаше някои промени. В предни позиции започнаха Андре Аю и Хавиер Ернандес. Педро Обианг, Кина и Деклан Райс пък бяха триото в средата на терена.
През първия половин час на "Емиратс" не се случи нищо запомнящо се. Двата тима разиграваха основно в средата на терена, а ударите към двете врати липсваха.
В 38-ата минута Сеад Колашинац получи на ъгъла на наказателното поле и отправи силен, но и доста неточен удар, който премина над вратата.
Минута по-късно Арсенал най-накрая създаде първата си истинска голова възможност. Колашинац с прекрасно центриране намери Тио Уолкот в наказателното поле, който необезпокояван от добра позиция стреля с глава покрай вратата и пропусна страхотен шанс за откриване на резултата.
В 42-ата минута домакините все пак поведоха. Матийо Дебюши получи в наказателното поле и с глава продължи към Дани Уелбек. Първият опит на нападателя да стреля с глава не сполучи, но той бе достатъчно съобразителен и отблизо чукна топката във вратата за 1:0.
В последната минута на полувремето Уилок реши да опита далечен удар, който обаче не се получи никак добре и не намери очертанията на вратата.
Второто полувреме отново започна в по-бавно темпо. Едва в 64-ата минута Уест Хам стигна до първата си по-интересна ситуация в мача. Гостите си спечелиха фаул пред пеналта. Чичарито изпълни наказателния удар, като топката профуча покрай вратата.
В 72-ата минута се стигна до една спорна ситуация. Джо Харт спъна откъсващия се Дани Уелбек, но съдията прецени, че нарушението е извън наказателното поле и отсъди фаул и показа само жълт картон на вратаря на гостите.
Това бе и последната по-интересна ситуация в мача, като Арсенал удържа победата и се класира напред в турнира, докато за Уест Хам пътят в надпреварата приключи тук.