Брюж разкъса Андерлехт в белгийското класико (видео)

Шампионът Брюж показа, че и през този сезон е основен фаворит за титлата. В голямото дерби на белгийския футбол отборът на Мишел Прюдом разгроми Андерлехт с 5:0 и продължава да е убедителен лидер в класирането. "Синьо-черните" водят с 9 точки пред Шарлероа, а Андерлехт е на 3-о място, но на цели 14 точки за Брюж.

Двта тима си размениха по няколко опасни атаки в началото на сблъсъка, като по-чисти бяха положенията пред вратата на домакините. Те обаче нанесоха големия си удар точно преди почивката, когато вкараха два гола. В 45-ата минута Абдулай Диаби засече с глава центриране от десния фланг и прати топката в мрежата, а секунди по-късно кошмарна грешка на вратаря на Андерлехт Франк Бьокс позволи на Диаби да се разпише още веднъж.
Острието на Брюж продължи да тормози защитата на гостите и в 57-ата минута беше фаулиран в наказателното поле, а Рууд Вормер превърна дузпата в гол. Четвърт час по-късно реферът Себастиен Делфиерер отсъди още една дузпа за Брюж и Йеле Фосен се разписа за 4:0. Крайния резултат оформи Ханс Ванакен в 87-ата минута с глава.

Тази вечер Шарлероа играе у дома срещу Генк и при успех ще се доближи на 6 точки до Брюж.