Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Зрелище с 6 гола и късна драма в Бавария

Отборите на Аугсбург и Фрайбург изиграха изключителен мач от 17-ия кръг на Бундеслигата, завършил 3:3. Гостите водеха с 3:1 до 90-ата минута, но в добавеното време Алфред Финбогасон оформи хеттрик и отне победата на гостите.

След едва 54 секунди игра топката попадна в мрежата на гостите. Николас Хьофлер сбърка, Каиуби асистира на Алфред Финбогасон, който реализира с удар от 14 метра - 1:0. Гостите изравниха в 20-ата минута: Марко Терацино и Кристиан Гюнтер направиха двойно подаване и вторият отбеляза с диагонален удар, при който защитник не успя да избие пред голлинията.

В 48-ата Нилс Петерсен дръпна гостите напред с петия си гол за седем дни. Нападателят се разписа с глава след центриране на Ким Клайндиенст. В 59-ата съдията назначин дузпа за домакините, но след преглеждане на видеоповторение я отмени. Петерсен направи 1:3 в 65-ата пак след пас на Клайндиенст. В 91-ата Финбогасон намали с глава след асистенция на Филип Макс. В 93-ата домакините стигнаха до изравняване, след като Финбогасон оформи своя хеттрик. Той беше точен за крайното 3:3 след изпълнение с глава.