Първата победа на Кристъл Палас като гост измъкна "орлите" от опасната зона (видео)

Кристъп Палас записа първата си победа като гост в Премиър лийг през този сезон, след като удари с 3:0 Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм". Кристиан Бентеке (19') и Уилфред Заха (40') дадоха комфортен аванс на "орлите" още до почивката. В добавеното време Бакари Сако оформи класиката. Това бе седми пореден мач без загуба за лондончани, които се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са на 14-а позиция във временното класиране. Серията на Лестър от пет поредни срещи без поражение пък приключи днес.

Клоп Пюел бе направил три промени за началото. Висенте Ибора, Марк Олбрайтън и Демарай Грей стартираха за сметка на Кристиан Фукс, Анди Кинг и Шинджи Оказаки.

Мартин Кели и Джеймс Макарти се завърнаха сред титулярите на Палас. Лука Миливоевич бе наказан за този двубой, а Тимъти Фосу-Менса е с разтежение.

Кристиан Бентеке сложи край на голова си суша в 19-ата минута, когато засече с глава центриране на Таунзенд отдясно. Ударът хвана Шмайхел в крачка и стражът на Лестър не успя да се намеси добре - 0:1. Това бе първи гол за белгиеца в Премиър лийг от май месец насам (13 мача). Пет минути преди почивката Бентеке асистира на Заха за втория гол. Нападателят проби през центъра, след което намери своя съотборник в наказателното поле. Заха залъга Чилуел и стреля от десетина метра - 0:2.
Лестър не предложи почти нищо интересно през първата част.
В началото на втората част Бентеке пропусна чудесна възможност да вкара трети гол, след като стреля много неточно с глава от обещаваща позиция.
В 50-ата минута Лестър най-сетне създаде чисто голово положение, но Сперони изби силен удар по земя на Марез. "Лисиците" заиграха доста по-активно. В 60-ата минута Ибора прати с глава топката във вратата на Сперони, но попадението бе отменено заради нарушение на испанеца.
В 62-рата минута Ндиди, който днес има рожден ден, бе изгонен заради втори жълт картон, получен заради очевидна симулация. Две минути след това Мартин Аткинсън пожали домакините, тъй като спести дузпа за Палас заради нарушение на Олбрайтън срещу Бентеке.
В 81-вата Шмайхел лиши Бентеке от втори гол, след като изби негов удар с глава. В добавеното време Бакари Сако оформи класиката с много техничен удар от границата на наказателното поле.
Лестър остава на осмо място с актив от 26 точки. Кристъл Палас има 17.