Голямото чакане свърши! Кьолн победи! (видео)

Отборът на Кьолн най-сетне записа победа през настоящия сезон в Бундеслигата. “Козлите” надвиха с 1:0 у дома Волфсбург в мач от 17-ия кръг на германския шампионат.

В герой за Кьолн се превърна Кристиан Клеменс, който реализира единственото попадение в двубоя в 67-ата минута. Клеменс се възползва от чудесната асистенция на Милош Йоич и с удар отблизо изпрати топката във вратата на “вълците”.

Гостите пропуснаха шансовете си за гол в срещата, а футболистите на Кьолн уцелиха и две греди. В 49-ата минута, при резултат 0:0, това първо стори Йоич, а в 76-ата минута го направи и Лукас Клюнтер.

Така Кьолн записа първа победа под ръководството на новия си треньор Щефан Рутенбек, но продължава да заема последното 18-о място в класирането с едва 6 точки. Волфсбург е 12-и с 19 точки.