Славия препъна ЦСКА 1948 в борбата за седмото място - на живо след 0:2 в Бистрица

Кристъл Палас пак не успя, Бентеке изпусна дузпа в добавеното време

Кристъл Палас бе много близо до победата, но в крайна сметка не успя да стигне до нея, завършвайки 2:2 с Борнемут на "Селхърст Парк". Гостите поведоха с гол на Джърмейн Дефоу в десетата минута. Нападателят засече центриране на Андрю Сърман. "Орлите" обаче стигнаха до пълен обрат с два гола в рамките на три минути. В 41-вата Лука Миливоевич намали от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу Уилфред Заха. В 44-ата Скот Дан направи 2:1, засичайки центриране на Кабай. В добавеното време Дефоу изравни резултата, след като вкара страхотен гол с удар от труден ъгъл.

През второто полувреме нови попадения нямаше. Кристъл Палас обаче завърши този двубой като по-силния отбор. В добавеното време домакините получиха доста спорна дузпа след падане на Заха. Кристиан Бентеке обаче изпълни много лошо и Бегович спаси.

Кристъл Палас остава на дъното с 11 точки. Борнемут е 14-и.