Байерн спечели по нетипичен начин (видео)

Германският първенец Байерн (Мюнхен) постигна много трудна победа с 1:0 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата и поне за няколко часа увеличи на 8 точки преднината си на върха, тъй като по същото време вторият РБ (Лайпциг) завърши 2:2 у дома срещу Майнц 05. Това гарантира първото място на състава на Юп Хайнкес в края на полусезона.

В този мач на “Комерцбанк Арена” обаче баварците бяха много далеч от лицето, което показаха срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Те отправиха само един удар в очертанията на вратата - вкаран от Артуро Видал в 20-ата минута, а през по-голямата част от останалото време се защитаваха с всички сили.

Главният съдия Харм Осмерс имаше главна роля в срещата с две свои спорни отсъждания. В 53-ата минута той реши да не показва втори жълт картон на Видал, независимо че халфът на Байерн умишлено фаулира устремилия се към наказателното поле Мариус Волф.

Около 20 минути по-късно въпросният рефер първо вдигна директен червен картон на Волф за много грубо влизане в краката на Хамес Родригес, но след това изгледа запис на ситуацията и замени картона с жълт.
Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн (Мюнхен) 0:1@@@
Изненадващо Роберт Левандовски беше записан сред резервите на мюнхенци. Вместо него като централен нападател действаше Томас Мюлер, но той беше един от най-неубедителните на терена. От по-задни позиции му помагаха Хамес Родригес, Кингсли Коман и Франк Рибери, а полякът се появи едва в края.

На пейката на шампионите седнаха още Матс Хумелс, Корентен Толисо и Дейвид Алаба. По време на загрявката вратарят Свен Улрайх усети болки и се наложи влизането на ветерана Том Щарке, който беше сред отличниците за Байерн днес.

Очакваше се домакините да заложат в атака на Анте Ребич и Себастиен Алер, но те се подредиха в схема 5-4-1 само с французина напред. Кевин-Принс Боатенг, който беше в халфовата линия, се изправи срещу брат си Жером Боатенг. След гола на Байерн домакините заиграха доста по-офанзивно.
Анте Ребич измъчи отбраната на баварците с поредица от опасни влизания и удари.
Байерн можеше да се окаже догонващ в резултата още в 6-ата минута, когато Видал сгреши точно пред наказателното си поле и се наложи да извършва нарушение, за което получи жълт картон. От последвалото изпълнение Ребич шутира силно, но Щарке отрази.
36-годишният страж се намеси отлично след удар на Ребич и в 25-ата минута.
Хърватският нападател на домакините продължи да бъде най-опасният им играч и в 33-ата минута защитник на Байерн с тяло парира поредния му шут към вратата.
В 40-ата минута ветеранът отрази хладнокръвно и изстрел на Джетро Вилемс след заучено изпълнение на пряк-свободен удар.
В 53-ата минута се стигна до спорното положение с може би спестения втори жълт картон на Видал. Юп Хайнкес реагира светкавично и веднага замени чилиеца.
С напредване на времето гостите се защитаваха все повече, като Хавиер Мартинес заставаше като трети централен бранител, а Алаба действаше като полузащитник.
17 Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн (Мюнхен) 0:1
Тактиката на Байерн сработи, защото играчите в бели екипи така и не успяха да създадат 100-процентово положение.
През идната седмица предстои междинен кръг в Бундеслигата, в който шампионите приемат аутсайдера Кьолн.
Айнтрахт пък е чак девети в класирането.