РБ (Лайпциг) заспа в края и беше наказан (видео)

Досегашният участник в Шампионската лига РБ (Лайпциг) изпусна по лековат начин победата при домакинството си на Майнц 05 в двубой от 15-ия кръг на германския елит. “Червените бикове” водеха с 2:1 до 87-ата минута, но бяха наказани и в крайна сметка срещата завърши 2:2. По този начин Разенбалшпорт рискува да бъде задминат от Шалке 04 на второто място, а лидерът Байерн (Мюнхен) вече е далеч напред - на 8 точки.

Кевин Кампъл вкара много хубав първи гол за Лайпциг след 28 минути игра, но десетина по-късно съперникът успя да изравни чрез Робин Куайсон. В края на първата част Тимо Вернер реализира дузпа за 2:1.

През второто полувреме Майнц 05 рядко опитваше атаки и победата на РБ изглеждаше сигурна, но три минути преди края резервата Емил Бергрен изненада “Ред Бул Арена” с попадение за 2:2.
В оставащото време домакините претендираха за дузпа, но съдията не им я даде, като за тази цел използва услугите на технологията “Видеоасистент рефер”.
Лайпциг има само една победа в последните си четири мача в Бундеслигата и по тази причина вече няма как да застигне Байерн до края на полусезона.
“05” е точно над изпадащите и всяка точка като днешната е добра дошла.