Четвъртфиналите за Купата на България бяха изтеглени

Защитаващият трофея си от последните два сезона Локомотив Варна ще приеме Осъм Ловеч на четвъртфиналите в турнира за Купата на България по хандбал за мъже. Това определи тегленият днес жребий.

Осъм елиминира на осминафиналите в неделя миналогодишния финалист Фрегата (Бургас) с 33:25 (22:12), докато като поставени под номер 1 "железничарите" почиваха. В друг изцяло елитен сблъсък от четвъртфиналната фаза Чардафон Габрово ще бъде домакин на Пирин Гоце Делчев.

Спартак Варна ще гостува на втородивизионния Железничар София, а в последната двойка победителят от мача на 3 декември между второразрядните Етър'64 (Велико Търново) и Левски (Левски) ще се изправи у дома срещу бронзовия медалист в надпреварата от миналия сезон Добруджа. Мачовете са на 16 и 17 декември.

жребий за чевъртфинарлите на турнира за Купата на България за мъже:
Локомотив Варна - Осъм Ловеч
Чардафон Габрово - Пирин Гоце Делчев
Железничар София - Спартак Варна
Етър/Левски - Добруджа

Носителят на трофея при жените Етър'64 (Велико Търново) ще срещне Свиленград на полуфиналите, а другият двубой от надпреварата е между Бъки (Габрово) и Шумен 98. Срещите от Финалната четворка ще се състоят на 24 и 25 февруари 2018 година, а домакинът ще бъде определен по-късно.