Тосно обърна Арсенал в истински трилър, Александров не игра (видео)

Отборът на Тосно записа впечатляваща победа с 3:2 над Арсенал (Тула) в сблъсъка между двата тима от 18-ия кръг на руската Премиер лига. Срещата бе истински трилър, като гостите на два пъти повеждаха, а домакините и двата пъти изравняваха, а накрая постигнаха и пълен обрат. Героят за Тосно бе Евгений Марков, който наниза и трите попадения за своя тим в 61-ата, 79-ата и 81-ата минута и стана автор на първия хеттрик в първенството за този сезон. За гостите се разписаха Горан Чаушич в 28-ата и Сергей Ткачов в 76-ата минута. Българинът Михаил Александров не влезе в игра за Арсенал.

Гостите поведоха в резултата в 28-ата минута, когато Гиа Григлава центрира отляво и Горан Чаушич с глава порази вратата.
В 61-ата минута резултатът бе изравнен. Резиуан Мирзов центрира в наказателното поле и Евгений Марков с глава вкара за 1:1.

Арсенал отново си върна преднината в 76-ата минута, когато Сергей Ткачов получи с гръб към вратата, обърна се и стреля във вратата за 1:2.

Радостта на тима от Тула обаче бе кратка. В 79-ата минута Мирзов вкара втори гол, засичайки центриране от фаул. В 81-ата минута отново той донесе и успеха на своя тим, оформяйки своя хеттрик с глава след центриране на Евгений Чернов.
Така Тосно се върна на победния път и събра актив от 20 точки и излезе от опасната зона, като вече е на 12-ото място. Арсенал пък запазва 8-ата си позиция с 24 точки.