България катастрофира и в Украйна

Женският национален отбор на България допусна тежка загуба и във втория си мач от евроквалификациите. След като на старта на пресявките за ЕвроБаскет 2019 нашите отстъпиха на европейския шампион Испания вкъщи, сега те претърпяха истинска катастрофа и при гостуването си на Украйна, завършило при резултат 44:94 .

В “Двoрец на спорта” в столицата Киев минимална интрига имаше единствено през първата част. Тя завърши при седем точки преднина в полза на украинките - 16:23. В последвалите преди почивката 10 минути българките не успяха да прескочат десетте точки и се оттеглиха с изоставане от 25:52 в средата на двубоя. Нещо подобно се случи и през третия период, който дойде при разлика от 31:75, а през четвъртата част отново се стигна до 50 точки разлика за 44:94.

Отново нито една от българките не премина границата от 10 точки, като най-резултатна бе Виктория Стойчева с 8 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Христина Иванова добави 7 точки, а Жаклин Златанова записа първи минути в тези квалификации и вкара 5 точки.

Капитанката на Украйна Алина Ягупова се оказа пълна загадка за националките ни и вкара 41 точки. 180-сантиметровата баскетболистка вкара 9/16 от тройката, овладя 9 борби, направи 4 асистенции и отне 3 топки за 33 минути игра.

УКРАЙНА - БЪЛГАРИЯ 94:44 (23:16, 29:9, 23:6, 19:13)