Добруджа се измъкна срещу Тетевен

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа драматична 4-а победа в Суперлигата на България, след като надигра като гост Тетевен Волей с 3:2 (25:18, 28:26, 23:25, 16:25, 15:13) в мач от 7-ия кръг, игран тази вечер.

Така Добруджа остана на 6-о място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 3 загуби, с колкото е и 5-ия Хебър (Пазарджик). Тетевенци пък са на предпоследното 11-о място с 1 победа, 6 загуби и 3 точки. В следващия кръг добричлии гостуват на Черно море във Варна, докато Тетевен е гост на Хебър (Пазарджик).

Домакините от Тетевен стартираха силно в първия гейм. Добруджа намали пасива си, след което играта тръгна точка за точка. Момчетата на треньора Петър Пенев доминираха през останалата част от гейма. Последва леко стопяване на преднината, но в крайна сметка добричлии поведоха с 1:0 след 25:18. Втората част започна идентично. Контузия наложи смяната на Мартин Мечкаров, като на негово място влезе Кирил Меретев. Добричлии изравниха и последва нова битка край мрежата, като борбата бе за всяка точка. Отново започна игра на нерви, но гостите се оказаха по-издръжливи и измъкнаха гейма с 28:26.

В третия гейм добричлии започнаха силно, домакините се стремяха да скъсят дистанцията, съперниците им обаче отново поведоха. Последва размяна на ролите, но за кратко. Волейболистите на Добруджа владееха положението на полето, но малшанс им попречи да затворят мача чисто - 25:23 за Тетевен. Четвъртата част започна със сериозна преднина за тетевенци - 8:2, която се запази до края - 25:16. Така мачът влезе в тайбрек. Там добруджанци взеха предимство отначало, но от другата страна на мрежата съпротивата бе огромна. Това мобилизира играчите на Петър Пенев, които се пребориха за крайния успех след 15:13.