Кариана громи за Купата на Аматьорската лига

Отборът на Кариана (Ерден) се класира за зоналния финал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като разгроми с 6:0 Партизан (Червен бряг). Мачът се игра на стадион "Христо Ботев" в Криводол.

Първият гол падна още в 8-ата минута, когато опитният Владимир Каптиев се озова очи в очи с вратаря и изпрати топката в мрежата му. Централният нападател на карианци Васил Тачев удвои шест по-късно, засичайки центриране отдясно на Георги Цеков.

Отново Каптиев направи резултата класически в 32-ата минута с шут под гредата от границата на пеналта. В началото на второто полувреме защитник на Партизан игра с ръка в наказателното поле и Иван Тодоров вкара отсъдената дузпа.

5:0 направи юношата на Монтана Николай Николов в 52-атаа минута след грешка на вратаря. Румен Рангелов оформи разгрома в последните секунди, когато бе изведен на празна врата от защитника Ангел Цолов.

Така Кариана се класира за финала на зона Северозапад, където ще играе с Олимпик (Галата).