Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Сакраменто Кингс постави интересен (анти)рекорд

Сакраменто Кингс постави интересен (анти)рекорд в НБА при победата си срещу Оклахома Сити Тъндър снощи. Включилите се от пейката баскетболисти на “Кралете” отбелязаха 29 точки преди някой от играчите от стартовата петица на калифорнийци да запише точка - рекорд в историята на НБА. В собствената си зала “Голдън Уан Сентър” Кингс загубиха с 10:25 първата четвърт на мача си с “Гръмотевиците”, но въпреки това спечелиха мача с 94:86. Това бе втора победа за Кингс от началото на сезона в НБА и първи успех у дома. Играчите на Дейв Йергър имат 8 поражения към момента.

Предишният рекорд бе дело на резервите на Милуоки Бъкс в мача срещу Орландо Меджик на 5 април 2011 година (23 точки).

След като играчите от стартовата петица пропуснаха при първите си 12 опита в стрелбата, 6:22 мин. преди края на първата четвърт влезлият в игра от пейката новобранец Джъстин Джаксън отбеляза първите точки за Сакраменто в двубоя. Първите точки на тима в мача на баскетболист от стартовата петица пък дойдоха едва 4:08 мин. преди края на втората четвърт и бяха дело на центъра Уили Коули-Стайн. Той реализра два наказателни удара, които за първи път от началото на срещата донесоха аванс на Кингс в резултата - 31:30.

Бъди Хийлд бе най-резултатният баскетболист в мача с 21 точки за Сакраменто, а ветеранът Зак Рандолф добави 18. За Тъндър с 20 точки, 12 борби и 6 асистенции се отчете Ръсел Уестбрук, а Пол Джордж и Кармело Антъни записаха съответно 12 и 16 точки. “Гръмотевиците” са с 4 победи и вече 6 загуби от началото на сезона.