Първа атомна "гръмна" в Плевен, нов тежък удар за Кокала и Спартак

Афиширалият в началото на сезона цел “първо място в Северозападна Трета лига” отбор на Спартак (Плевен) записа поредната си излагация. В Плевен го победи Първа атомна (Козлодуй) с 2:0 в мач от 13-ия кръг. Това не би трябвало да е изненада с оглед на представянето на съперниците от началото на шампионата, тъй като козлодуйци са непосредствено зад призовата тройка, а плевенчани - в средата.

Още от самото начало спартаковци взеха инициативата, но гостите се защитаваха организирано, без паника и при всяка възможност контраатакуваха. Така в 13-ата минута голмайстора им Ростислав Данчев бе фаулиран в наказателното поле и опитният Николай Ганчев реализира отсъдената дузпа. Устремът на домакините секна в 30-ата минута, когато голмасторът им Христо Спасов бе отстранен с червен картон за спречкване с противник.

Веднага след почивката Данчев пропусна да вкара. Спартаковци изтърваха на три пъти. В 65-ата минута Сава Савов извърши нарушение срещу плевенски футболист и съдията му вдигна втори жълт и червен картон. В 75-ата минута вратаря на Спартак изби от голлинията шут на Любен Вълков. Малко след това Николай Ганчев прецизно прехвърли плевенския вратар за крайното 2:0. Така Емил Велев все още няма успех начело на Спартак.