Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Бадема и юноша на ЦСКА измъкнаха ЦСКА 1948 в трудна ситуация (видео+галерия)

Лидерът в Югозападна Трета лига ЦСКА 948 продължава победния си ход към Втора лига. Футболистите на Валентин Илиев надвиха с 2:1 Пирин (Разлог) в последния мач от 14-ия кръг. За "червените" се разписаха Емил Гъргоров и резервата Калоян Стефанов, а за гостите вкара французинът Жил Лоусън.

Първото полувреме не предложи качествен футбол - домакините бяха неубедителни, докато гостите от Разлог атакуваха без да създават чисти опасности. Все пак зрителите в Драгалевци видяха два гола. Първо Емил Гъргоров порази мрежата след пас на Милен Иванов отляво. Бадема се пласира отлично и от упор наказа вратаря за 1:0.
ЦСКА 1948 - Пирин Разлог
Веднага след като биха центъра играчите на Пирин можеха да изравнят, но Ивайло Сайков спаси изстрел на Костадин Кацимерски. Халфът от Благоевград бе един от най-дейните на терена за своя тим. В 25-ата минута обаче гостите стигнаха до 1:1. Френският голаджия Жил Лаусън порази мишената с глава и възстанови равенството.
ЦСКА 1948 - Пирин Разлог@@@
В 47-ата минута Бадема потърси второ попадение с шут отляво, но Абди Абдиков не трепна пред голлинията. В ответната акция вратарят Сайков се изяви като посрещач във волейбола, с което подари топката на "сините", но те не се възползваха от подаръка. Скоро след това зрителите станаха свидетели на нещо, което не се вижда всеки ден - две деца изнесоха с носилка контузен играч на разложани. Към края на този любипитен процес на помощ на децата дойде докторът на домакините, който пое носилката от единия й край.

В средата на втората част Лаусън имаше възможност отново да шашне домакините, но Тони Стоичков се намеси решаващо. В 71-ата минута дойде мигът на резервата Калоян Стефанов. Юношата на ЦСКА получи топката след разбъркване отдясно и с премерен удар в далечния ъгъл донесе радост за "червените" - 2:1 за ЦСКА 1948.

Така победата, макар и трудна, отиде на сметката на фаворита, а Пирин остава в средата на класирането.

ЦСКА 1948 - Пирин (Разлог) 2:1

1:0 Гъргоров (9)
1:1 Лаусън (25)
2:1 Стефанов (71)