Бърнли догони Челси и Арсенал след успех на "Сейнт Мери" (видео)

Бърнли се изкачи до шесто място във временното класиране, след като победи с 1:0 Саутхамптън като гост. Сам Воукс, който се появи като резерва през втората част, реализира единствения гол девет минути преди края, когато изпревари Мая Йошида и засече с глава центриране на Гудмундсон.

Стражът на гостите Ник Поуп също имаше значителна заслуга за трите точки, след като спаси много опасни удари на Буфал, Редмънд, на три пъти, и Йошида. Иначе "светците" доминираха през по-голямата част от този двубой, но за пореден път през този сезон не съумяха да нанесат завършващия удар.

Бърнли се изравни по точки - 19, с Арсенал и Челси, които са с мач по-малко. Саутхамптън заема 13-а позиция с шест пункта по-малко.