Миньор тресна още един фаворит в Перник! "Чуковете" удариха и Левски

Волейболистите на Миньор (Перник) записаха едва втора победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Петьо Драгиев измъкнаха много драматичен успех у дома над Левски с 3:2 (20:25, 26:24, 25:20, 21:25, 15:10) в среща от 6-ия кръг, играна тази вечер в зала "Борис Гюдеров".

След този мач двата тима запазиха местата си във временното класиране. Левски и Миньор имат по 2 победи и 4 загуби, като "сините" са 9-и с 6 точки, а перничани са 10-и с 5 точки. В 7-ия кръг Миньор ще гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато момчетата на Владо Николов са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас).

Двата отбора стартираха равностойно в първата част, като това продължи до средата, когато "сините" взеха инициативата и успяха да се откъснат от опонентите си. Впоследствие перничани опитаха да се върнат в играта, но не успяха и играчите на Владо Николов затвориха със стабилна преднина.

Вторият гейм протече идентично - играта бе точка за точка, но на няколко пъти домакините повеждаха. Битката бе доста оспорвана до последно, но в крайна сметка Миньор изравни резултата.

Третата част тръгна силно за волейболистите на Петьо Драгиев, като доминацията им продължи през цялото време. Синият тим съумяваше да намали пасива си, но не можа да преодолее разликата и пернишкият тим излезе напред с 2:1.

Четвъртият гейм отново бе равностоен в началото - двата тима се догонваха до първото техническо прекъсване. Впоследствие обаче левскарите набраха инерция и си осигуриха спокойствие. Въпреки съпротивата на отсрещната страна и желанието й да приключи срещата в четири гейма, гостите спечелиха частта, вкарвайки мача в тайбрек. Ситуацията на терена се нагорещи - борбата бе за всяка точка, после домакините взеха предимство. То се запази до края и перничани се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за пернишкия тим бе Иван Дамянов с 25 точки (1 ас, 3 блокади), Ивайло Иванов завърши с 21 точки (5 блокади).

За Левски Смилен Мляков бе топреализатор с 29 точки (2 аса, 1 блокада), Симеон Александров добави 17 точки (1 ас, 1 блокада). Миньор заема десетото място във временното класиране с 10 точки (2 победи, 4 загуби), Левски е девети с 6 точки - също от 2 успеха и 4 поражения.

В следващия кръг "сините" приемат Нефтохимик 2010 на 14 ноември (вторник), пернишките волейболисти гостуват на Марек в Дупница на 11 ноември.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЛЕВСКИ 3:2 (20:25, 26:24, 25:20, 21:25, 15:10)
МИНЬОР: Павел Иванов, Иван Дамянов 25, Ивайло Иванов 21, Пламен Драгиев 14, Стефан Чавдаров 15, Кристофър Петров 7 - Методи Методиев-либеро (Виктор Костадинов 3, Антонио Методиев-либеро, Мартин Цветков, Алексъндър Петров, Николай Грахилов, Божидар Славчев)
Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 1, Смилен Мляков 29, Симеон Александров 17, Мартин Павлов 8, Гордън Люцканов 16, Александър Кордев 9 - Мартин Иванов-либеро (Валентин Благинов, Милослав Димов 5, Иван Панков 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.