Загорчич: Искам повече самочувствие от футболистите

Треньорът на Славия Златомир Загорчич бе доволен от играта на тима през първото полувреме при равенството 1:1 с Ботев (Пловдив) от 15-ия кръг на Първа лига. Специалистът иска обаче играчите му да демонстрират по-голямо самочувствие.

"Доволен съм от първите 40 минути. Хареса ми това, което показвахме на терена. Демонстрирахме, че можем да играем сериозен футбол, вкарахме гол, но не успяхме да се възползваме от всичките ни ситуации за втори гол. Последните пет минути на първото полувреме започнахме да бързаме да вкараме втори гол, но равенството е справедливо.

Втората част бе изцяло за Ботев Пловдив. Искаме да играем футбол, да владеем топката, а след нашия гол имахме голямо желание да решим мача с второ попадение. Не успяхме да го сторим и противникът взе инициативата. Нямахме търпение. Това е моето обяснение. Искам да виждам от моя отбор това, което показахме през първата част. Това показахме и срещу ЦСКА преди седмица.

Трябва да имат повече самочувствие моите футболисти и да го демонстрират на терена.

Младият Стергиакис пази от месец и половина, като показва как израства с тренировките и мачовете. Има големи качества. Спасява, командва пред него, има голяма кариера пред него. 70% от футболистите, които играха днес, не взеха участие в цялата подготовка. Имахме нужда да се сработим, за да постигнем желаната игра. Трябва да се научим да сме по-спокойни", сподели Загорчич, който коментира и жребия за Купата на България. "Няма лесни противници за Купата. Ще направим всичко възможно, за да отстраним Етър и да играем на полуфинал", допълни сръбският специалист.