Стивън Петков отново вкара, но този път това не стигна на Ботев (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) спря серията си от четири поредни победи в "Коматево". "Канарчетата" стигнаха само до 1:1 срещу Славия в срещата от 15-ия кръг на Първа лига, като пропуснаха да дръпнат пред Левски. Иван Минчев бе точен за "белите" в 26-ата минута, а резервата Стивън Петков отново бе герой, след като влезе от пейката. Юношата на "сините" изравни в 64-ата минута с първото си докосване на топката.

В последните минути Пламен Димов (88) и Емил Мартинов (89) бяха изгонени, а ветеранът Йордан Минев напусна контузен срещата в 58-ата минута.

Ботев вече има 25 точки, колкото има и Левски, но "сините" са с мач по-малко.

Равенството бе трето поред за Славия като гост. Двата отбора нямаха равенство помежду си в Пловдив повече от 10 години. Оттогава те се срещнаха общо 12 пъти в официални мачове под тепетата, а балансът бе 8 победи за Ботев и 4 за Славия.

Наказаният капитан Лъчезар Балтанов бе заменен от Серкан Юсеин. Това бе единствената промяна в състава от победата с 2:1 над Пирин (Благоевград). Фернандо Виана отново водеше атаката, а по двата фланга действаха Тодор Неделев и Дуде Ндонгала.

Старши треньорът на "белите" Златомир Загорчич заложи на същите 11, които стартираха при поражението с 0:1 от ЦСКА-София. Атаката се водеше от Ивайло Димитров, на когото помагаха Галин Иванов, Шикозие Мба и Иван Минчев. Стефан Велев и Емил Мартинов пък бяха двойката вътрешни халфове.

Още в третата минута Бризола стреля опасно покрай дясната греда. В 15-ата минута гостите искаха дузпа, след като Пламен Димов влезе в краката на Ивайло Димитров, но без да играе с топката.

В 26-ата минута Иван Минчев даде аванс на столичани, като се разписа с удар от границата на наказателното поле. Той получи отлично топката от Шикозие Мба, а след това вкара четвъртото си попадение в шампионата.

Младият вратар Антонис Стергиакис, който изигра много силен мач, спаси вратата си в 28-ата минута, когато Бризола стреля силно. Той бе на мястото си и при удар на Неделев.

През първите 40 минути "белите" стояха по-добре на терена, но не успяха да вкарат втори гол. Втората част пък бе изяло за домакините, които започнаха с Алваро Юлиано на мястото на Яя Меледже.

Гръцкият вратар отрази нов удар на Неделев, а в 52-ата минута със спасяването на вечерта отказа голмайстора Фернандо Виана, който от няколко метра стреля с десния крак, но Стергиакис спаси с една ръка.

Малко след това най-опитният на терена Данчо Минев получи травма в дясното коляно, като бе заменен от Лазар Марин. Бившият играч на Лудогорец дълго време получаваше лекарска помощ, като бе изнесен на носилка, но накрая се прибра в съблекалнята почти на един крак.

В 60-ата минута домакините искаха червен картон за Стергиакис, който излезе неразчетено, а при опита си да изчисти топката свали на земята Дуде Ндонгала и Костадин Велков. Реферът Ивайло Стоянов даде знак играта да продължи. Николай Киров отново заложи на "златната" си резерва Стивън Петков в 63-ата минута, а по-малко от минута след това публиката бе на крака. Последният се разписа отблизо, като вкара своя шести гол през този сезон, влизайки от пейката.

Ботев опита да вкара втори гол, но без да създава чисти положения, като единствено Юлиано и Бризола стреляха в посока на вратата на гостите, а Неделев играеше със силни болки. Иван Минчев пък пробва да вкара втори гол за столичани.

Малко преди края Пламен Димов бе изгонен за втори жълт картон, но две минути по-късно капитанът на Славия Емил Мартинов го последва под душовете, тъй като също получи втори жълт картон.

Играта бе доста накъсана в последните минути и заслужено срещата завърши наравно. След паузата Ботев госутва на ЦСКА-София, а играчите на Загорчич приемат Септември.