Хитрино удари и Суворово, продължава напред за Купата на Аматьорската лига (видео)

Отборът на Хитрино победи с минималното 1:0 Суворово в регионалния полуфинал от турнира за Купата на Аматьорската лига. Срещата, която се игра на неутрален терен - в Каспичан, бе наблюдавана от над 150 зрители, голяма част от които фенове от Хитрино. Двубоят започна равностойно, с разигравания предимно в центъра на терена.

Първото по-сериозно положение в срещата се откри пред Суворово. В 20-ата минута бърза контраатака на Хитрино, осъществена от Ивелин Василев, Христо Александров и Христо Станчев, едва не свърши с гол, но вратарят Неделчо Добрев хладнокръвно изби шутираната топка в ъглов удар. Последваха нови атаки и към двете врати до края на първата част, но все неуспешни.

След почивката Хитрино започна по-често да атакува вратата на Добрев, който на няколко пъти трябваше да се намесва сериозно. Ивелин Василев на два-три пъти се отскубна от защитата на Суворово, но и така не можа да преодолее опитния Добрев. Христо Станчев и Христо Александров също имаха изгодни положения, но без резултат. В 73-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, топката с глава бе насочена в краката на Евгени Стоянов (Хитрино), който от рамките на наказателното поле шутира силно и през куп играчи я заби в мрежата на Суворово.

Неочакваният развой на срещата за тима на тандема Живко Бояджиев - Мартин Христов го вдигна на отчаян щурм. Заредиха се не една и две опасни атаки към вратата на Хитрино, но защитата, начело с Боян Николов, Даниел Желев, Енес Кахриев и Явор Тодоров, беше на висота и не позволи на бързите нападатели да превземат вратата им. В последните минути Хитрино едва не вкара и втори гол. Ивелин Василев шутира силно от рамките на наказателното поле, вратарят Неделчо Добрев изби топката в краката на Расим Нурханов, който от 4-5 метра не успя да намери очертанията на опразнената врата.

Даденото от главния съдия 4-минутно продължение поизнерви голяма част от любителите на футбола, но и това не доведе до нищо сериозно и за двата тима и срещата завърши съвсем закономерно с оглед на показаното на терена с победа за Хитрино. Следващият противник на Хитрино ще бъде победителят от двубоя Бенковски (Бяла) - Кубрат 2016.