Голяма мъка за ЦСКА-София срещу Славия, рефер подмина дузпа, феновете освиркват "червените" (видео)

ЦСКА-София сложи край на трите последователни равенства в първенството след много труден домакински успех с 1:0 над Славия в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя вкара Тиаго Родригес в 24-ата минута.

Победата можеше и да се изплъзне на червените, ако главният рефер Георги Димитров бе отсъдил дузпа за белите в 87-ата минута, когато, незнайно защо, Каранга спря с ръка безобиден удар на футболист на гостите.

Не това обаче бе проблемът на ЦСКА-София, а цялостното представяне на тима, който игра много слабо през всичките 90 минути. През последния половин час пък футболистите на Стамен Белчев заложиха на глуха защита, което нервира феновете и те изпратиха с освирквания любимците си след последния съдийски сигнал.

Домакините започнаха малко по-активно срещата и в 6-ата минута Густаво Кулма отправи коварен шут от 12-13 метра, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер. В първия четвърт час отбраната на червените допусна две елементарни грешки, след които белите организираха изключително опасни атаки, но те завършиха безславно, тъй като първо Ивайло Димитров, а после и Мартинов не успяха да намерят свои съотборници, намиращи се на голови позиции.

Постепенно ЦСКА-София започна да притиска по-сериозно своя опонент и това даде резултат в 24-ата минута. Фернандо Каранга бе изведен по дясното крило, влезе навътре, с няколко карамбола преодоля Андреа Христов и Велков, след което стреля, Стергиакис изби, но при добавката от 5-6 метра Тиаго Родригес не сгреши - 1:0 за домакините.

Попадението даде импулс на дамокините, които в следващите минути пропуснаха още няколко положения. Първо Тиаго шутира опасно от границата на наказателното поле, но Стергиакис демонстрира рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение Бодуров опита да вкара с глава, но гръцкият страж на белите отново изби, а при добавката Манолев шутира в аут от удобна позиция.

В 31-ата минута Чорбаджийски сбърка при пас към Черниаускас и за малко не изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря, но притичалият Бодуров изчисти в ъглов удар.

След последния съдийски сигнал на първата част футболистите на гостите обградиха главния съдия Георги Димитров, за да му търсят сметка за отсъжданията, за което Галин Иванов получи жълт картон.

В началото на втората част Славия изнесе играта в по-предни позиции, но положенията и пред двете врати липсваха. Така бе до 58-ата минута, когато добра атака отдясно на червените завърши с пас към Тиаго, който стреля без забавяне, но в аут.

След тази ситуация Славия натисна сериозно ЦСКА-София и играта се водеше почти изцяло в половината на червените.

В 68-ата минута Омар Абуд предприе добър пробив отляво, нахлу в наказателното поле и шутира, но в аут. Шест минути след това поредно неразбирателство в червената отбрана позволи на Ивайло Димитров да изскочи сам срещу вратаря, леко под ъгъл, но ударът на тарана бе крайно неточен.

В 87-ата минута Каранга изби с ръка удар на футболист в бяло, гостите поискаха дузпа, но реферът не отсъди такава. Натискът на Славия продължи до края на мача, с което отборът на Златомир Загорчич изненада противника, тъй като само два дни по-рано бе играл 120-минутен двубой от турнира за купата срещу Локо Пд. Това изнерви още повече зрителите на "Армията", които започнаха да негодуват още в средата на втората част, а след края на двубоя изпратиха с освирквания играчите в червено.

В края на мача ЦСКА-София все пак можеше да вкара втори гол след контраатака, но Фернандо Каранга пропусна на празна врата.

ЦСКА-СОФИЯ - СЛАВИЯ 1:0