Милан се събуди във Верона (видео+галерия)

Отборът на Милан се събуди и разби Киево с 4:1 на "Маркантонио Бентегоди" в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Така "росонерите" спряха черната си серия от четири поредни мача без успех в шампионата, в които спечелиха едва една точка срещу Дженоа (0:0), записвайки три поражения - 0:2 от Сампдория, 0:2 от Рома и 2:3 от Интер.

Милан се събуди във Верона@@@Наставникът Винченцо Монтела обяви, че тимът му има нужда от една победа, постигната със спортна злоба, за да излезе от тежката ситуация. Така и стана. Милан бе крайно мотивиран във Верона, където при повал, почти сигурно отборът щеше да има нов треньор съвсем скоро. Самолетчето получи доверието на своите шефове, въпреки разочароващите резултати след похарчените над 200 милиона евро за трансфери.

Милан се събуди във Верона@@@Отборът му пък показа, че е зад него, като без своя капитан и лидер Леонардо Бонучи постигна впечатляваща победа. Треньорът на миланския гранд направи три промени от мача срещу тима на Андрей Гълъбинов, като Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Давиде Калабрия започнаха от първата минута за сметка на Кристиан Сапата, Бонучи и Джакомо Бонавентура.

Звездата на "росонерите" Сусо отново взе диригентската палка, като поведе своя тим към успеха. Той даде аванс на Милан в 36-ата минута, когато със страхотно изпълнение матира Стефано Сорентино с четвъртото си попадение в този шампионат. Шест минути по-късно Бощиян Сесар си отбеляза автогол с глава, след като опита да избие центриране на Сусо.

Милан се събуди във Верона@@@Хакан Чалханоглу вкара първото си попадение в калчото в 55-ата минута. Турският футболист завърши светкавична контраатака на Милан след извеждащо подаване на Франк Кесие. Последният сбърка в 61-ата минута, когато подари топката на Валтер Бирса, а той без сериозен проблем намали в 61-ата минута.

Милан се събуди във Верона@@@Най-добрият на терена Сусо обаче отново взе нещата в свои ръце, като изведе Никола Калинич сам срещу вратаря в 64-ата минута. Хърватинът майсторски отбеляза своето трето попадение за клуба, оформяйки крайното 4:1 за тима му.

Няколко минути по-късно испанецът бе заменен от Рикардо Монтоливо, а в 74-ата Томович удари гората греда с глава, след като Джанлулиджи Донарума демонстрира отличен рефлекс.

Милан се събуди във Верона@@@В последните минути Давиде Калабрия се удари много лошо в главата, като стресна своите колеги, но за радост се размина с нещо по-сериозно. Той бе изнесен на носилка, а линейка го закара в най-близката болница, но през цялото време беше в съзнание.

Така Милан удължи положителната си серия срещу клуба от предградията на Верона. "Росонерите" нямат поражение от 22 мача, като този успех бе 19-и, докато останалите три срещи са завършвали наравно.

Именно "червено-черните" са противникът, срещу който Киево има най-много загуби в калчото - 23.
Милан се събуди във Верона@@@Милан вече има 16 точки, като се върна към победата след повече от месец, а "летящите магаренца" останаха с 15 точки. Освен това тимът от Верона прекъсна добрата си серия от шест поредни двубоя без загуба в Серия "А".

Милан се събуди във Верона@@@В събота на "Сан Сиро" Милан приема Ювентус, а настроението се очаква да бъде коренно различно от това през последните дни.