Нефтохимик 2010 взе морското дерби с Черно море

Шампионът на България Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (19:25, 25:16, 25:16, 25:18) Черно море в морското дерби от петия кръг на волейболното първенство при мъжете.

Срещата в бургаската зала "Младост" изненадващо започна по-добре за гостите от Варна, които спечелиха първия гейм с 25:19.

Слабото начало на тима на Найден Найденов обаче бе преодоляно във втория гейм и постепенно бургаският тим заигра по-добре. Сервисът на домакините започна да влиза, а блокадата също започна да работи ефективно. Така след 25:16 Нефтохимик изравни на 1:1 гейма.

В третия и четвъртия гейм набралият скорост тим на домакините нямаше проблеми и след 25:16 и 25:18 се поздрави с четвъртия си успех за сезона, с който и поведоха във временното класиране.

Валентин Братоев завърши с 18 точки за Нефтохимик, докато Георги Петров добави 17 точки. За Черно море Стефан Иванов завърши с 18 точки.

В петък и събота са останалите мачове от кръга.

Водеща снимка: Марин Маринов, Sportal.bg