Сирия измъкна равенството в първи плейоф срещу Австралия

Сирия и Австралия завършиха наравно 1:1 в първия мач от плейофа между двете страним които завършиха на третото място в зона Азия за Световното първенство през 2018 г. Победителят от двубоя ще се изправи срещу четвъртия от зона КОНКАКАФ в пряк сблъсък за място на Светоното в Русия. Гостите поведоха в резултата в 40-ата минута чрез Роби Крузе. Символичните домакини изравниха в 85-ата минута чрез нападателя Омар Ал Сома, който се разписа от дузпа. Реваншът е на 10 октомври в Сидни, а победителят ще се изправи срещу 4-ия в зона Конкакаф. В момента тази позиция във временното класиране заема САЩ.