Точка с огромна стойност за Валенсия на Любо Пенев

Вторият отбор на Валенсия, чийто треньор от началото на сезона е клубната легенда Любослав Пенев, записа второ поредно равенство в Сегунда “Б”, при това с еднакъв резултат - 2:2. Този път тя дойде при гостуването си на каталунския Ягостера, като и този път валенсианци се върнаха в двубоя след изоставане от 0:2, както и преди седмица срещу Онтиниент.

Сега обаче стойността на равенството бе много по-голяма, защото на почивката гостите губеха с 0:1 след гол от дузпа на Лео Родригес, а в 43-ата минута бяха останали и с човек по-малко след изгонването на Алваро Перес. Моха Шабура удвои веднага след подновяването на играта с попадение за 0:2 в 46-ата минута.

Рафа Мир даде искрица надежда на Валенсия “Б” с попадение в 68-ата минута, а ценната точка бе изкована четири минути преди края на редовните 90, когато резервата Гонсало Вийяр се разписа за 2:2.

Тимът е на шеста позиция в подреждането с 11 точки след 7 мача и голова разлика 14:10. Следващата седмица съперник на валенсианците е Алкояно, а срещата е на 8 октомври и селекцията на Пенев ще играе на собствен терен.