"Танка" и Удинезе прегазиха Сампдория след три дузпи (видео)

Отборът на Удинезе разгроми с 4:0 у дома Сампдория в първия мач от 7-ия кръг на италианската Серия “А”. Три от попаденията за Удинезе бяха реализирани от дузпи, като през първото полувреме точен бе Родриго де Паул (27), а през втората част Макси Лопес (66) и резервата Секо Фофана (90+5) също не сгрешиха. В края на първото полувреме червен картон получи Едгар Барето от състава на генуезци, което улесни още повече мача за Удинезе. Макси Лопес, който тази вечер се разигра срещу един от бившите си тимове, реализира и попадение от игра в 85-ата минута.

Първата дузпа беше отсъдена в 26-ата минута за глупаво нарушение от страна на вратаря на Самп Кристиан Пуджони. След изпъленние на тъч от страна на Удинезе стражът се втурна към намиращия се на границата на наказателното поле Макси Лопес. Пуджони притисна опитния аржентински нападател, който падна на тревата и реферът посочи бялата точка. Родриго де Паул превърна дузпата в гол и изведе домакините напред в резултата.

В 40-ата минута нещата придобиха още по-лош вид за Самподрия, след като халфът Едгар Барето извърши грубо нарушение срещу противников футболист, получи втори жълт, съответно червен картон и гостите от Генуа останаха с 10 души на терена.

В 66-ата минута Макси Лопес направи резултата 2:0. “Танка” бе точен от дузпа, която този път бе отсъдена за нарушение на Лукас Торейра срещу резервата Секо Фофана.

В 85-ата минута Макси Лопес майсторски прехвърли Пуджони за 3:0, а в петата минута на добавеното време Фофана от дузпа оформи крайния резултат. Той не сбърка при третата дузпа за Удинезе тази вечер, като този път 11-метровият наказателен удар бе отсъден за непозволена игра срещу самия Фофана.

В класирането Удинезе заема 13-о място с 6 точки, след като днес се поздрави с едва втората си победа от началото на настоящия шампионат. Сампдория пък е на осмо място с 11 точки, като тимът продължава да е с мач по-малко заради отложената поради лоши атмосферни условия среща с Рома.