Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Джонатан Кафу спечели дузпа срещу ПСЖ, но Неймар и Мбапе съсипаха Бордо (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разби с 6:2 Бордо в мач от осмия кръг на Лига 1. Парижани се разправиха с жиронднците за едно полувреме, когато вече водеха с 5:1. Два гола отбеляза Неймар, като вторият бе от дузпа, която този път му бе отстъпена от Единсон Кавани. Уругваецът също не пропусна да се разпише, а другите голове бяха дело на Тома Моние, Юлиан Дракслер и Килиан Мбапе. За Бордо като резерва в последните 15 минути в игра се появи бившият нападател на Лудогорец Джонатан Кафу и спечели дузпа за тима си, която Малком реализира. Първото попадение за гостите пък бе дело на Юнус Санхаре.

Резултатът бе открит от домакините още в петата минута. Тогава Неймар изпълни отлично пряк-свободен удар и не остави шансове на Беноа Костил. Съвсем скоро преднината на ПСЖ бе удвоена. След една многоходова комбинация Неймар изведе Кавани на чиста позиция и уругваецът с едно докосване вкара за 2:0. В 21-ата минута парижани вече водеха с 3:0. Юри Берчиче проби по десния фланг и върна топката към границата на наказателното поле, където Моние засече кълбото във вратата.
Десетина минути по-късно Бордо намали. След многоходова атака Никола де Превил намери Санхаре на празна врата за 3:1. В 41-ата минута ПСЖ получи право да изпълни дузпа. Кавани този път отстъпи изпълнението на Неймар и бразилецът не пропусна. В самия край на първата част преднината на домакините страна смазваща. Мбапе намери Дракслер на добра позиция и германецът от воле отбеляза пети гол.
След почивката ПСЖ намали оборотите, но все пак стигна до още едно попадение. Този път Дракслер намери Мбапе и вторият най-скъп футболист в историята се разписа. Последваха още няколко положения за домакините, но столичани пропуснаха да направят преднината си още по-впечатляваща. В 75-ата минута в игра се появи Кафу, който замени Фрнсоа Камано, и 12 минути по-късно бе спънат в наказателното поле за дузпа, която Малком реализира.
Така ПСЖ продължава да бъде лидер в подреждането с актив от 22 точки - три повече от втория Монако. Парижани вече са единственият тим без загуба в шампионата. До днес Бордо бе вторият тим без поражение, но вече не е така. Все пак за момента жироднинците запазват третата си позиция в класирането с актив от 15 точки.

ПСЖ - БОРДО 6:2