Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

"Пейката" Игуаин съживи Старата госпожа (видео+галерия)

Ювентус проспа едно полувреме срещу Олимпиакос в Шампионската лига, но все пак взе своето след почивката и спечели с 2:0. Катализатор за победата на Старата госпожа бе Гонсало Игуаин, който влезе като резерва и съживи своя отбор. Аржентинецът и Марио Манджукич матираха гърците, с което донесоха първите три точки за Юве в тазгодишната напревара в най-комерсиалния клубен турнир в света.
Ювентус - Олимпиакос@@@
Преди почивката гостите опитаха на няколко пъти да тормозят легендата Джанлуиджи Буфон, като в 15-ата минута крилото Себа стреля покрай италианската рамка. В 32-ата минута дойде "отговорът" на Алекс Сандро, но ударът му с глава излезе в аут. Последваха още няколко разбърквания пред Буфон, а Манджукич и Стефано Стураро потърсиха гола от другата страна, но срещнаха сигурните намеси на вратаря Прото.
В 46-ата минута Буфон отрази шут на голаджията на Олимпиакос Фелипе Пардо. Мъките на Юве се свършиха в 69-ата минута, когато Игуаин се намери пред вратарското поле на гостите. "Ел Пипита" се появи на терена след почивката и това веднага даде резултат. Опитният реализатор опъна мрежата след като първият му изстрел бе отбит - 1:0. В 80-ата минута Манджукич завърши отблизо, малко случайно, акция на "зебрите", която започна от Буфон.
Така италианският шампион спечели първите си три точки и се нареди със Спортинг зад лидера в групата Барселона. За момента обаче Старата госпожа е на трето място, защото португалският тим е с по-добра голова разлика. Юве има -1 гол в сметката си, докато "лъвовете" от Лисабон са с голов баланс 3:3. В следващите два тура италианците и Спортинг ще решат спора с директни сблъсъци - първо в Торино и след това на "Жозе Алваладе" в Португалия.

Ювентус - Олимпиакос 2:0