Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Царско село се справи с Нефтохимик и продължава напред

Отборът на Царско село се класира за осминафиналите на Купата на България, след като се наложи с 2:1 над Нефтохимик в мач от предната фаза на надпреварата.

Капитанът на тима от София - Симеон Ганчев, се завърна с попадение след дълго лечение на контузия. Той откри резултата от дузпа в средата на първата част. Малко преди почивката обаче домакините изравниха. След груба грешка на вратаря Павел Здравков, който се размина с една върната към него топла, Халибрям Кърмаджъ - Системата изравни. Все пак Царско село показа, че притежава повече опит сред играчите си и стигна до успеха след почивката. Георги Минчев засече с глава центриране и прати тима си напред.

Нефтохимик - Царско село 1:2
0:1 Ганчев (28-д)
1:1 Кърмаджъ (42)
1:2 Минчев (74)

НЕФТОХИМИК: Гичев, Вълев, Авджиев,Чахов, Русев, Тузаков, Люй, Кръстев, Кадиев, Стоянов, Кърмаджъ (резерви: Шейтанов, Попов, Парашкевов, Жеков, Грозев, Ненов, Камелов)

ЦАРСКО СЕЛО: Здравков, Радев, Димитров, Митов, Илиев, Кацаров, Карабельов, Обаси, Ганчев, Минчев, Минков (Димитров, Димов, Смилков, Диков, Петков, Марио Петков, Коруджиев)