Спартак (Варна) понесе тежък удар у дома, Хитрино с първа победа като гост

Отборът на Хитрино победи като гост Спартак 1918 (Варна) след по-добра игра и пълно превъзходство на зеления терен на стадион “Локомотив” особено през втората част на срещата шестия кръг в Североизточната трета лига. Въпреки това обаче срещата ще се запомни с много добра игра на гостите от Хитрино, които особено през втората част на мача владееха играта по целия терен и категорично надиграваха футболистите от морската ни столица пред погледите на 80 – 100 зрители, близо половината от които от Хитрино, пропътували далечното разстояние с личните си коли. За разлика от гостите Спартак 1918 (Варна) отново не беше на висота, а поредната, пета загуба от досега играните шест срещи оставиха тима, воден от старши треньора Златин Михайлов, на предпоследното, десето място със спечелената 1 точка от равенството, постигнато срещу Кубрат 2016 във втория кръг на първенството.

Варненските “соколи” започнаха уверено мача и при една от поредните атаки към вратата на Харун Якубов (Хитрино) в 15-ата минута при единоборство за висока топка в наказателното поле същата се удари в ръката на Евгени Стоянов – един от крайните бранители на Хитрино и за главния съдия на мача Ивайло Недялков от Добрич не остана нищо друго, освен да отсъди най-тежкото наказание – дузпа. С изпълнението се нагърби голмайсторът на Спартак 1918 Ивайло Русев, който беше точен за 1:0. Това като че ли подейства мобилизиращо за гостите от Хитрино, които, между другото, и до гола във вратата им владееха по-често играта и не един и два пъти застрашаваха вратата на Митко Недев (Спартак 1918). В 35-ата минута за нарушение срещу Христо Станчев в наказателното поле на варненци Недялков отсъди дузпа и в полза на гостите. От бялата точка Христо Александров беше също точен и възстанови равенството 1:1.

Това вдигна самочувствието на Хитрино и те до почивката можеха да отбележат още няколко попадения във вратата на Спартак 1918. В края на първата част Христо Александров порази вратата на варненци и отбеляза нов гол, но съдийската бригада от Добрич маркира засада и не призна редовността на гола. Така двата тима се прибраха на почивка при равенство 1:1. През втората част играта стана още по-интересна, а в началото Христо Станчев на два пъти можеше да отбележи от непосредствена близост до вратата на Спартак 1918, но не намери очертанията на вратата. Явор Тодоров и Младен Младенов от състава на гостите също пропуснаха в рамките на наказателното поле, както и влезлите вече в игра Расим Нурханов и Милен Петков – бивш футболист на ЦСКА, Павликени и други отбори в страната и чужбина, треньор в детско-юношеските школи в Шумен.

С влизането му коренно се промени играта на гостите, пасовете на когото извеждаха в стрелкови позиции Ивелин Василев, Расим Нурханов, Христо Александров и Младен Младенов. Така в 73-ата минута новопривлеченият от Доростол (Силистра) Ивелин Василев надбяга защитата на Спартак 1918 и заби топката в мрежата им - 1:2. Тоталното превъзходство на гостите беше материализирано с още един гол в последната минута на мача, реализирано от Младен Младенов. В края на мача близо 30-те любители на футбола в Хитрино дълго аплодираха футболистите за първата победа на чужд терен от началото на новото първенство. В следващия кръг на 23 септември (събота) от 17:00 часа Хитрино приема у дома лидера на групата Добруджа 1919 (Добрич), докато Спартак 1918 (Варна) ще гостува на Калиакра (Каварна) също в събота.

Спартак 1918 (Варна) - Хитрино 1:3
1:0 Ивайло Русев 15'
1:1 Христо Александров 35'
1:2 Ивелин Василев 73'
1:3 Младен Младенов 90'

Хитрино: 96. Харун Якубов, 4. Енес Кахриев, 24. Даниел Желев, 99. Васил Христов, 6. Евгени Стоянов, 20. Явор Тодоров (77. Милен Петков), 8. Христо Станчев (11. Расим Нурханов), 9. Максим Недев (к), 7. Младен Младенов, 8. Христо Александров, 3. Ивелин Василев

Главен съдия: Ивайло Недялков с асистенти: Николай Дачев и Мирослав Андреев (Добрич)
Жълт картон: Христо Станчев (Хитрино)
Стадион: "Локомотив" (Варна), 100 зрители