Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Украински "терминатор" спаси Лудогорец (видео + снимки)

Отборът на Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Първото попадение в срещата отбеляза Лъчезар Балтанов от дузпа, която беше спорна. В 48-ата минута Марселиньо изравни, а в 80-ата българският шампион стигна до пълен обрат чрез Игор Пластун, който постепенно се превръща в един от най-стабилните играчи на разгардчани.

Освен че отбеляза победния гол Пластун изби кълбото от голлинията в даденото продължение и по този начин се превърна в герой за своя тим.

Мачът стартира равностойно, но неразчетено действие в наказателното поле на Георги Терзиев доведе до дузпа в полза на "канарчетата" още в петата минута. Националът посегна и бързо прибра крака си, но съдията се подведе и отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който не сбърка.

Българският шампион реагира и до края на полувремето притисна своя противник, но направи доста пропуски.

В 17-ата минута Клаудио Кешеру изведе Вандерсон сам срещу вратаря, но крилото не успя да реализира. Бразилецът залъга и подаде към Марселиньо, който шутира, но ударът му бе париран от състезател на гостите.

В 24-ата минута българският шампион направи нов пропуск. Натанаел проби отляво и центрира остро успоредно на голлинията. Марселиньо прескочи топката, която попадна право в Джоди Лукоки. Крилото бе на чиста позиция, но пое лошо с левия крак и последвалият удар логично не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Кешеру опита късмета си с удар отдалеч, но Иван Чворович внимаваше и неутрализира опасността.

В 44-ата минута "зелените" направиха най-сериозния си пропуск. Кешеру не успя да се разпише от два метра.

Втората част започна по отличен начин за домакините. В 48-ата минута Марселиньо вкара за 1:1 с точен изстрел от въздуха. Попадението падна и с помощта на Терзиев, който не успя да изчисти добре.

Малко по-късно Ботев създаде опасност пред вратата на "орлите", но с взаимни усилия на Игор Пластун и Ренан, Лудогорец опази вратата си от второ попадение.

В 59-ата минута Марселиньо центрира остро към връхлитащия на скорост в наказателното поле Лукас Саша. Опорният защитник в този мач се извиси и отправи удар с глава от удобна позиция, който попадна право в обсега на Чворович.

В 80-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Лукоки центрира от корнер и Пластун отбеляза с глава за 2:1. Защитникът изнесе пореден силен мач и постепенно се превръща в един от най-добрите играчи в редиците на българския шампион.

В 88-ата минута "зелените" се отличиха с пореден пропуск. Този път Жуниор Кишада излезе на чиста позиция, но отправи сватбарски изстрел, който премина високо над напречната греда.

В 90-ата минута Густаво Кампаняро бе съборен в наказателното поле, но главният съдия Николай Йорданов не свири дузпа.

В даденото продължение Игор Пластун изби почти от голлинията летящата към вратата на Ренан топка.