Славия живна на "Лаута", феновете на "смърфовете" замерят с бутилки и прътове 18-годишно момче (видео)

Отборът на Славия победи с 2:1 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от деветия кръг на Първа лига. Галин Иванов и Ивайло Димитров от дузпа бяха точни за белите, докато за “смърфовете” вкара Парвизджон Умарбаев. Акцентът от срещата обаче ще падне върху грозните сцени, които се случиха малко преди края на мача. Младият вратар на Славия Антонис Стергиакис бе замерян с бутилки и метален прът от феновете на трибуна “Бесика”. Наложи се лично президентът на домакините Христо Крушарски да отиде при феновете, за да ги усмири.

През първата част двата тима не намериха правилния път към вратата и опасните положения не бяха много. Все пак домакините бяха по-активни и удари на Пламен Николов и Ванчо Траянов минаха встрани от гредите.

В началото на втората част гостите откриха резултата. При опит да пресече един пас Ванчо Траянов предостави топката на Галин Иванов на чиста позиция и крилото без да се бави прониза Илко Пиргов. Десетина минути по-късно обаче "смърфовете" изравниха. При едно центриране отдясно в наказателното поле на Славия последва карамбол, при който топката стигна до Парвизджон Умарбаев на стрелкова позиция, който промуши топката покрай вратаря.

Последваха равностойни минути, в които на терена властваше битката. Така се стигна до грозните сцени зад вратата на Славия. При едно изпълнение на аут на 18-годишният вратар на Славия една бутилка полетя към него, но за щастие не го уцели. Малко по-късно пък към него полетя и прът, който също обаче не го удари. Младокът се оплака на съдията и срещата бе прекратена за няколко минути. На трибуна "Бесика" се появи Крушарски, който усмири феновете на домакините.

Малко след подновяването на играта Славия получи правото да изпълни дузпа. Резервата Калоян Кръстев бе задържан от Пламен Николов в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Димитров, който реализира и така донесе важна победа за "белите".

По този начин Славия записа втора победа от началото на шампионата и вече диша малко по-спокойно в класирането. Играчите на Златомир Загорчич са на 12-а позиция с осем точки. Локо (Пловдив) пък записа втора поредна загуба и е на седмо място с 11 точки.