Левски винаги вкарва първи при Делио Роси

Откакто Делио Роси пое Левски, отборът неизменно вкарва първи в мачовете. Тенденцията се запази и при 2:0 над Септември София. Предишните двубои бяха 2:0 над Дунав, 3:0 над Пирин в Благоевград, 4:0 над Славия и 1:2 от Ботев Пд - “сините” поведоха, но допуснаха обрат. Единственият мач, в който Левски не вкара при италианеца, е 0:0 срещу Лудогорец.

Левски - Септември (София) 2:0

Левски продължава да не е допуснал гол като домакин - единственият отбор в елита с такова постижение. “Сините” изиграха на “Герена” пет шампионатни двубоя и топката не е пресичала голлинията 450 минути - 7 часа и половина. В този период тимът реализира 10 попадения - средно по две на мач.

Божидар Митрев не допусна гол в седми мач през този сезон (срещу Лудогорец бе на терена 35 минути, след това бе изгонен с червен картон). Той е инкасирал попадения само при гостуването на Верея - 2. Топката не е навестявала мрежата му вече 456 минути.

Габриел Обертан стана шестият футболист на Левски, разписал се през сезона в Първа лига. Най-резултатен в редиците на “сините” е Жуниор Мапуку с 4 точни изстрела, следван от Серджиу Буш и Давид Яблонски с по 3, Жорди Гомес - 2 и Антонио Вутов - 1. Само един от 14-те гола на Левски е “български”, 93% от попаденията са дело на чуждестранни играчи. За Обертан голът е първи в първенство от 8 април тази година, когато бе точен за успеха на Уигън с 3:2 над Родъръм. Левски няма попадение, дошло от изстрел извън пеналта.