Убедителен тим на Славия нямаше проблеми в Балчик

Отборът на Славия се класира безпроблемно за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като днес надигра с 2:0 втородивизионния Черноморец в Балчик.

Резултата откри талантът на белите Калоян Кръстев, който се разписа още в 12-ата минута. Домакините се опитаха да натиснат своя противник, но така и не успяха да създадат чисто голово положение.

В 49-ата минута Цветан Илиев стреля от воле фронтално срещу вратата, но топката мина покрай десния страничен стълб.

В 88-ата минута Галин Иванов излезе сам срещу вратаря, но стражът на домакините Христов изби в корнер. След неговото изпълнение Шоколаров шутира, но Христов улови.
Точка на спора сложи резервата Ивайло Димитров, който в 90-ата минута се възползва от подаване на Наско Милев, също появил се след почивката, и с диагонален шут отляво подпечата белия успех.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - СЛАВИЯ 0:2

0:1 Калоян Кръстев 12
0:2 Ивайло Димитров 90

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК): 1. Х. Христов, 2. В. Христов, 14. Веселинов, 24. Мирчев, 12. Луго, 20. Иванов, 13. Мурадов, 9. Александров, 31. Стайков, 10. Илиев, 7. Попов

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 6. Велков, 4. Венков, 5. Ндонг, 8. Шоколаров, 73. Минчев, 27. Мартинов, 33. Иванов, 23. Узунов, 55. Христов, 19. Кръстев