Шалке сломи Щутгарт за 82 секунди във вечерта на протеста (видео)

Лудо начало на второто полувреме позволи на Шалке 04 да срази Щутгарт с 3:1 в последния мач от кръга в Бундеслигата. На почивката резултатът беше 1:1, но веднага след това в рамките на 82 секунди домакините забиха два гола чрез Налдо и Гуидо Бургщалер, който тъкмо се беше появил в игра.

Иначе “миньорите” удариха силно и в началото на първата част, след като още в 4-ата минута поведоха от дузпа, реализирана от Набил Бенталеб.

Щутгарт се понрави с играта си преди антракта и заслужено стигна до изравняването с гол на новото попълнение Шадрак Аколо в 40-ата минута.

След това обаче Шалке не позволи на съперника да застраши преднината му, а в 79-ата минута Налдо дори удари греда.

Хубавата победа обаче не направи щастливи голяма част от феновете на “Фелтинс Арена”, защото те използваха срещата, за да протестират срещу ръководството на клуба заради трансферната му политика. Раздялата с местната легенда Бенедикт Хьоведес провокира запалянковците да издигнат множество плакати с текстове “Помнете нашите корени, не ги късайте”, “Спрете загубата на идентичност, промотирайте академията”, “90 млн. евро похарчени, 70% от идентичност загубена” и др.