Банков след дебюта си за Рух: Щастлив съм, полското първенство е на много високо ниво

Юношата на Добруджа Николай Банков записа първи минути на вратата на Рух (Хожув) късно снощи. 26-годишният страж бе титуляр при загубата с 0:1 като гост на Олимпия Грудзендз в среща от осмия кръг на полската Дивизия 1. След края на мача бившият вратар на Спартак (Варна), Миньор (Перник), Хасково, Пирин (Благоевград), Добруджа и Локомотив (Горна Оряховица) не скри разочарованието си от загубата пред клубния сайт на 14-кратния шампион на Полша, но призна, че е щастлив от официалния си дебют за Рух.

“Трудно е да кажеш каквото и да е след такава загуба. Седми двубой от началото на първенството и шеста дузпа срещу нас. Това определено не е нормално. Не е никак приятна и ситуацията, в която се намираме. До момента обаче, от седем мача в групата, имаме само два у дома. Надявам се, че ще успеем да спечелим домакинството си следващата седмица и нещата ще тръгнат в добра насока за нас. Радвам се, че записах първи минути в официален двубой. Полското първенство е много силно и съм щастлив, че съм част от него”, сподели Банков.

Поражението остави славния някога клуб на последното място в подреждането с минус 2 точки на сметката си. Припомняме, че заради сериозни финансови проблеми тимът, който през миналата кампания бе част от Екстракласата, започна новия сезон с минус 5 точки, както и със забрана да картотекира нови футболисти в първите няколко кръга. Точно поради тази причина едва снощи Банков за първи път застана под рамката в официален двубой.