Левски не се даде на Лудогорец, "сините" играха 45 минути с човек по-малко (видео+галерия)

Отборите на Левски и Лудогорец изиграха много драматичен сблъсък в отложен мач от първия кръг на Първа лига. Пред 16 000 зрители на "Георги Аспарухов" двата тима не успяха да си отбележат гол, като завършиха 0:0. "Сините", вдъхновени от своите фантастични фенове, успяха да задържат в четвърти пореден мач вратата си суха, въпреки че капитанът Божидар Митрев бе изгонен още в 36-ата минута. 26-кратните шампиони на България играха 45 минути с човек по-малко, тъй като в 80-ата минута Сисиньо също бе пратен под душовете с директен червен картон. Реферът Никола Попов пък отнесе доста критики, след като не даде червен картон на Натанел няколко минути преди изгонването на Митрев.

Равенството завърза още повече първенството, като големият победител тази вечер бе ЦСКА-София, който остана на върха с 16 точки. Тимът на Димитър Димитров-Херо е втори с 15 точки, докато играчите на Делио Роси вече са трети с 14 точки.

Трибуните на стадион "Георги Аспарухов" бяха толкова пълни за първи път от над 13 месеца, когато привържениците подкрепяха отбора си срещу Марибор (1:1) в Лига Европа.

Левски - Лудогорец Преди началото на срещата 35-годишният вратар Боян Йоргачевич бе изпратен с бурни аплодисменти и скандирания от над 16 000 феновете на тима, който влезе в сърцето му. Преди няколко дни той обяви, че прекратява кариерата си.

Левски - Лудогорец Предвид националния празник на България - 132 години от Обединението на България, агитката на Левски бе приготвила хореография с национални трибагреници на целия стадион. "Съединението прави силата", гласеше най-големият плакат пред Сектор "Б", който пееше бившия химн на България - "Шуми Марица".

Върналият се от Италия Роси заложи на 10 от 11-те, които започнаха срещата при победата над Славия (4:0). Милош Цветкович се завърна за сметка на Ивайло Найденов. Херо пък направи три промени от равенството 1:1 с Пирин (Благоевград) на "Лудогорец Арена". Клаудиу Кешерю, Яцек Горалски и Георги Терзиев бяха заменени от Жоао Пауло, Светослав Дяков и Игор Пластун.

Левски - Лудогорец Гостите започнаха по-добре мача, а в 7-ата минута като по чудо не поведоха в резултата. Анисе стреля с глава от няколко метра, но Митрев изби. При добавката Вандерсон стори по-трудното, като стреля с левия крак в аут. Три минути по-късно Мапуку също направи невероятен пропуск. Таранът се откъсна от защитата на гостите, като тръгна от центъра срещу Ренан. Нападателят преодоля на скорост Моци, а след това и Ренан, но вместо да стреля, се забави и Пластун му изби топката.

Левски - Лудогорец В 24-ата минута Мисиджан стреля отдалеч, но Митрев без проблем спаси. В 26-ата минута след центриране от корнер капитанът на "сините" увисна, Пластун стреля в посока на вратата, но топката рикошира в ръката на Анисе. Последният получи първия жълт картон за груб фаул срещу Вутов.

Секунди по-късно индивидуална акция на Мапуку завърши със силен удар, който Ренан изби в корнер.
Нападателят пое топката на гърди след центриране на Обертан, премина на скорост двама бранители и стреля мощно от малък ъгъл, но вратарят бе покрил своята врата.

Левски - Лудогорец Последва още един жълт картон за играч на гостите - Натанел, който удари без топка Вутов, но картонът трябваше да бъде червен, след като бе при спряла игра, тъй като играчът на Левски бе извършил нарушение в атака преди това.

Левски - Лудогорец част I Капитанът Божидар Митрев бе изгонен в 36-ата минута с директен червен картон. Вандерсон се откъсна сам срещу вратаря, който се хвърли в краката му извън наказателното поле и изби топката с ръка. Попов даде знак играта да продължи, но помощникът му Мартин Венев сигнализира за нарушението. Така реферът изгони национала, давайки фаул на границата на наказателното поле за шампионите.

Левски - Лудогорец Александър Любенов замени Мапуку, като дебютира повторно за клуба, а мачът бе негов трети за "сините". Стражът трябваше да се намесва в 45-ата минута, когато изби от голлинията центриране на Мисиджан. В даденото продължение домакините искаха игра с ръка на Пластун, след като Прохазка отблизо се опита да насочи топката към вратата.

Втората част започна съвсем нормално с тотален натиск на гостите, които имаха човек повече на терена.
Играта бе изцяло през наказателното поле на Любенов, но публиката подкрепяше бурно своите любимци. Левски - Лудогорец Румънецът Кешерю се появи на терена на мястото на Жоао Пауло, а натискът на гостите продължи, но без да има чисти положения пред Любенов. Марселиньо пропусна, останал сам срещу вратата, като не успя да се ориентира при центриране отляво.

Левски - Лудогорец част I Домакините не бързаха и бавеха в моментите, когато бяха фаулирани, за да поемат въздух, а в 70-ата минута бяха на сантиметри от гола. Вутов изведе Обертан, който стреля силно с диагонален удар, но топката мина покрай дясната греда на Ренан.

Феновете на Левски по време на дербито Сектор "Б" изригна, като запали множество димки и факли в 72-ата минута. Кешерю стреля с глава, но Любенов спаси. В 80-ата минута Сисиньо бутна в гръб Гомес пред четвъртия съдия, след което бе изгонен. Димитров извади Марселиньо, а на негово място влезе Саша.

Левски - Лудогорец част I Бразилският страж Ренан в 82-ата минута направи спасяването на вечерта, като спаси вратата си от гол. Горанов центрира отляво, а Вутов се извиси над всички и стреля с глава, но стражът бе страхотен и изби в корнер. Оставащите минути и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но зрителите по трибуните така и не видяха гол на "Герена".

Левски - Лудогорец част I Въпреки това останаха на стадиона до последната секунда, а след това мощно аплодираха играчите в синьо, които се раздадоха на 100% срещу най-силния тим в България и показаха, че тази година искат да бъдат сериозен фактор и да застрашат сериозно хегемонията на Лудогорец.

Левски - Лудогорец част I Самият факт, че се направи сериозна селекция, че тимът четвърти пореден мач не допусна гол, а от началото на сезона вратата на тима винаги е останала суха на "Герена", показва че при "сините" има израстване. Гостите пък са по-слаби в този момент от предните години, което дава още повече надежди на левскарите.

Равенството е общо четвърто между двата клуба в родния елит от 19 мача. Последните три от тях са без отбелязани голове през последните 17 месеца - два пъти в София и един път в Разград.

Левски - Лудогорец Шампионите, които са единственият действащ отбор в България с по-добри показатели срещу "сините" - 11 победи срещу четири, останаха с по-добри показатели и в дома на Левски. Това бе мач №10 за първенство на "Герена", като победите са 4 на 3 в полза на "орлите", а равенствата вече са три.

В неделя 26-кратните шампиони гостуват на Ботев (Пловдив), чийто треньор Николай Киров бе на "Герена" в компанията на Велислав Вуцов, за да разучава следващия съперник. Пред Херо пък предстои второ поредно гостуване в столицата идната събота, когато излиза срещу Славия.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев, 19. Милош Цветкович, 3. Димитър Пиргов, 28. Давид Яблонски, 4. Иван Горанов, 71. Васил Панайотов, 13. Жорди Гомес, 15. Роман Прохазка, 8. Антонио Вутов, 32. Габриел Обертан (86-9.Сержиу Буш), 10. Жуниор Мапуку (36-24.Александър Любенов)
Старши треньор: Делио Роси

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 37. Жоао Пауло (56-28.Клаудиу Кешерю)
Старши треньор: Димитър Димитров