Словения отнесе Литва и не изпуска от поглед второто място в Група "F" (видео)

Словения разгроми като домакин Литва с 4:0 в мач от квалификационна Група “F” за Мондиал 2018. По този начин словенците запазиха шансове да се борят за второто място в крайното класиране в групата. Два кръга преди края на квалификационната борба Словения заема третата позиция с 14 точки. Със същия актив е и Шотландия на четвъртото място, а на първите две места към момента се намират Англия (20 т.) и Словакия (15 т.). Литовците са пети с 5 точки, а на дъното е Малта с 0 точки.

Йосип Иличич реализира от дузпи първите два гола в срещата тази вечер, като първо бе точен в 25-ата, а после в 61-ата минута. В 82-ата минута Бенямин Вербич с красив прехвърлящ удар отблизо направи резултата 3:0, завършвайки отлична атака на домакините, а крайният резултат бе оформен от Валтер Бирса в последната минута.

СЛОВЕНИЯ - ЛИТВА 4:0
1:0 Иличич (25-д)
2:0 Иличич (61-д)
3:0 Вербич (82)
4:0 Бирса (90)