Първо грешник, а после герой! Рашфорд доближи Англия до Мондиал 2018 (видео)

Англия победи Словакия с 2:1 на "Уембли" в Лондон във важен мач от Група "F" на квалификациите за Мондиал 2018 в Русия и на практика почти си осигури директно класиране на световните финали. Два кръга преди края на квалификационната битка "Трите лъва" са лидери в подреждането в групата с 20 точки, а словаците остават втори с 15. В последните си две срещи през октомври англичаните приемат Словения и гостуват на Литва.

От грешник в герой за англичаните се превърна тази вечер младият талант на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд. Той първо бе с вина за гола на Станислав Лоботка за Словакия още в 3-ата минута, но след това асистира на Ерик Дайър за изравнителното попадение в 37-ата минута и сам донесе победата на водения от Гарет Саутгайт тим в 59-ата минута.

Гостите шокираха съперника си насред "Уембли" с бърз гол на Станислав Лоботка още в третата минута. До попадението се стигна след грешка на Маркъс Рашфорд в собствената половина и отлично изиграна от гостите контраатака, при която Лоботка се озова в прекрасна позиция за гол и преодоля Джо Харт.

Веднага след попадението Рашфорд се опита да се реваншира за грешката си с хубав удар, който обаче не затрудни стража на словаците Мартин Дубравка.

В следващите минути действията се развиваха предимно в половината на словаците, но на играчите на Гарет Саутгейт им липсваше точния завършващ удар.

В 37-ата минута все пак резултатът бе изравнен. След центриране на Рашфорд от ъглов удар намиращият се недалеч от близката греда Ерик Дайър по великолепен начин засече топката и опъна мрежата зад Дубравка.

Малко преди края на първата част Райън Бертранд отправи силен изстрел от границата на наказателното поле към вратата на Дубравка, но словашкият страж изби. В последните секунди на първото полувреме Рашфорд опита да изненада Дубравка с далечен шут, но вратарят направи блестящо спасяване и резултатът остана 1:1.

Второто полувреме започна с атаки към вратата на Словакия, но в 55-ата минута и Джо Харт трябваше да се намесва след силен изстрел отблизо на Адам Немец.

В 59-ата минута Рашфорд заличи грешката си, довела до гола за словаците, с отлично попадение, с което изведе “Трите лъва” напред в резултата. Нападателят на Манчестър Юнайтед изпрати топката в противниковата врата с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле.

В оставащия половин час англичаните без особени трудности и драматизъм запазиха удобния за тях резултат и са много близо до участие на световното първенство догодина.

АНГЛИЯ - СЛОВАКИЯ 2:1
0:1 Лоботка (3)
1:1 Дайър (37)
2:1 Рашфорд (59)