Франция разпиля Исландия

Отборът на Франция постигна втора поредна победа на Евробаскет 2017. Това стана факт, след като днес „петлите“ се наложиха над Исландия с категоричното 115:79 (29:25; 20:17; 37:14; 29:23) в двубой от група А. След този успех французите вече са с актив от 2 победи и 1 загуба, докато исландците имат три поражения.

Нандо Де Коло беше най-резултатен за победителите – 16 точки, Кевин Серафин и Едуин Джаксън добавиха по 14 точки, а Жофри Ловерн завърши с 13 точки.

Джон Арнон Стефансон приключи с 23 точки за исландците, а Мартин Хермансон добави 13 точки.

Баскетболистите на Франция контролираха събитията на терена от първия съдийски сигнал, но успяха да си подсигурят победата едва през третата четвърт. „Петлите“ демонстрираха нагледно превъзходството си и поведоха с 30 точки – 86:56 след 30 минути игра, а в заключителната четвърт двата отбора просто доиграваха мача, а последния съдийски сигнал прозвуча при 115:79.