Франция с първа победа на Евробаскет 2017

Отборът на Франция записа първата си победа на Евробаскет 2017, след като днес се наложи над Гърция с 95:87 в двубой от група А, който се игра в зала „Хелзинки Арена“ във Финландия.  След този успех „петлите“ са с баланс от 1 победа и 1 загуба, колкото имат и южните ни съседи.

Жофри Ловерн беше най-полезен за победителите и приключи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 11 борби, Еван Форние и Нандо Де Коло добавиха съответно по 21 и 16 точки.

Георгиос Принтезис вкара 22 трочки за „елините“, а Ник Калатис и Костас Слукас завършиха с по 15 точки.

Баскетболистите на Франция си осигуриха победата през първото полувреме, когато бяха пълни господари на терена и се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 19 точки – 55:36.

След почивката „петлите“ отстъпиха инициативата и Гърция започна да мечтае за чудото. Обратът бе близо при оставащи 1:09 минути, когато Папас вкара за 85:91, но в оставащото време французите затегнаха защитата и успяха да запазят лидерската позиция финалната сирена – 95:87.